Helena Baker, Chodouň 82, 267 51 Zdice, Czech Rep. tel: +420 606 751 845 email: helena@bakerwine.cz
O nás
Aktuality
Publicistická činnost
GUSTIBUS - Toulky za vínem
Články o eno-gastronomii
Snoubení pokrmů s víny
O víně
Vinařský průvodce víny ČR A-Z
Ostatní činnost
JM Víno


www.fijev.org

nekuracke restaurace

Máte přátele, které by zajímaly tyto stránky?
Doplňte do pole emailovou adresu, na kterou zašleme profil Bakerwine.cz

a zde doplňte Vaše jméno:

Cuvée2009 Ostrava

"Není cuvée jako cuvée!"Sedmý ročník ojedinělé mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín uspořádalo ve dnech 20. a 24. dubna 2009 občanské sdružení ostravských vínobuditelů K.A.H.A.N. a kolektiv pracovníků Hotelu ATOM Ostrava spol. s r.o. za podpory Moravských vinařských závodů Bzenec s.r.o. a za spolupráce s Cechem českých vinařů a svazem moravských vinařů Moravín. Odborným garantem a duchovním otcem jediné soutěže vín v Moravskoslezském kraji je guru českého a moravského vinařství prof. Vilém Kraus.
Odborné komise udělily celkem 6 zlatých a 28 stříbrných medailí. Titulem šampióna bílých vín byla oceněna asambláž Chardonnay a Tramínu červeného Patria cuvée 2007 v. z h. (Patria Kobylí a.s.). Titulem šampióna červených vín bylo honorováno cuvée Merlotu, Carménére a Cabernetu Sauvignon Trio Reserva 2006 (dovozce Bacchus Vins a Champagnes) z Chile. Ocenění pro nejlépe hodnocené tuzemské červené víno získalo Patria cuvée 2007 p. s. (Patria Kobylí a.s.) z odrůd Svatovavřinecké, André a Rulandské modré.

Paralelně s mezinárodní soutěží vín (jejíž výsledky podléhají uznání Ministerstva zemědělství ČR) byly uděleny Prix FIJEV, zvláštní ceny Mezinárodní organizace novinářů píšících o víně. Novinářskou cenu pro nejlepší červené víno obdrželo moravské zemské víno Craig´s Reserve 2007 (Stapleton-Springer s.r.o.), vyrobené na bázi Svatovavřineckého. Novinářskou cenu pro nejlepší bílé víno získala kupáž Rulandského bílého, Chardonnay a Rulandského šedého, Le Livre Cuvée Blanc 2007 (Vinohrad CZ, s.r.o.).

Zdroj:  MUDr. Martin Křístek, tel. 603 240 661, info@cuvee.cz, www.cuvee.cz
       

Neskromným cílem organizátorů soutěže Cuvée Ostrava je renesance dobrého jména kupáží v očích veřejnosti a návrat kvalitního cuvée na přední místa nabídky českých a moravských vinařů, podobně jako je tomu v jiných vinařsky vyspělých zemích. Slovy duchovního otce soutěže prof. Viléma Krause : "Není cuvée jako cuvée!".


Odkazy:  www.cuvee.cz    www.fijev.com


4278376 Copyright 2000-2004, IT-MEDIA a.s., publikační systém MediaAdmin