Helena Baker, Chodouň 82, 267 51 Zdice, Czech Rep. tel: +420 606 751 845 email: helena@bakerwine.cz
O nás
Aktuality
Publicistická činnost
GUSTIBUS - Toulky za vínem
Články o eno-gastronomii
Snoubení pokrmů s víny
O víně
Vinařský průvodce víny ČR A-Z
Ostatní činnost
JM Víno


www.fijev.org

nekuracke restaurace

Máte přátele, které by zajímaly tyto stránky?
Doplňte do pole emailovou adresu, na kterou zašleme profil Bakerwine.cz

a zde doplňte Vaše jméno:

Gustibus - sympozia s eno-gastronomickým zaměřením

Poznávání špičkových vín a regionálních specialit ze světové gastronomie


de gustibus non est disputandum...

www.gustibus.cz


S více než s 15 letou praxí v pořádání eno-gastronomických seminářů pro milovníky vín z České republiky v některých nejznámějších vinařských regionech Evropy se Helena Baker a její Gustibus řadí mezi nejzkušenější v tomto oboru.

Od prvního sympozia na burgundských slavnostech "Fête de la Saint-Vincent Tournante", dvoudenním festivalu, který se tehdy konal v lednu 1996 v malebné vesničce Auxey-Duresses, jsou naše semináře zaměřené především na zážitkovou gastronomii s vynikajícími víny a  joie de vivre neboli radost ze života stejně smýšlejících lidí.

Díky naším osobním kontaktům a jazykové vybavenosti máte jedinečnou možnost s námi navštívit ta nejrenomovanější vinařství, seznámit se s odrůdami révy vinné pěstovanými v nejrůznějších vinařských regionech, regionální gastronomií a nakoupit si vína do vašich archivů přímo u výrobců na základě ochutnávek v jednotlivých vinařstvích za bezkonkurenční ceny.

Doposud jsme navštívili následující vinařské regiony:  Burgundsko od Chablis až po Beaujolais, ale především s důrazem na Côte de Nuits a Côte de Beaune, Champagne, Alsasko, údolí řeky Loiry (Sancerre, Pouilly, Anjou-Saumur, Chinon, Vouvray, Montlouis, Savennières, Coteaux du Layon) či Rhôny (Châteauneuf-du-Pape, Hermitage, Condrieu, Côte Rôtie), Bordeaux, Languedoc-Roussillon, Bandol, Bellet (Nice), Provensálsko, Toskánsko, Barolo a Barbaresco, Bardolino, Katalánsko, Jerez a Sanlúcar de Barrameda, Porto a údolí horního toku řeky Douro, Mosela, Rheingau, Falcko, Franky, Wachau, Burgenland, Štýrsko ... a samozřejmě oblasti Čech a Moravy.


4258471 Copyright 2000-2004, IT-MEDIA a.s., publikační systém MediaAdmin