Helena Baker, Chodouň 82, 267 51 Zdice, Czech Rep. tel: +420 606 751 845 email: helena@bakerwine.cz
O nás
Aktuality
Publicistická činnost
GUSTIBUS - Toulky za vínem
Články o eno-gastronomii
Snoubení pokrmů s víny
O víně
Vinařský průvodce víny ČR A-Z
Ostatní činnost
JM Víno


www.fijev.org

nekuracke restaurace

Máte přátele, které by zajímaly tyto stránky?
Doplňte do pole emailovou adresu, na kterou zašleme profil Bakerwine.cz

a zde doplňte Vaše jméno:

Champagne 2009

Taittinger, Vranken-Pommery, Leclerc-Briant, Petit-Lebrun, Jean Milan, Philippe Brugnon, Pierre Gobillard, Louis Dousset aj.


 

Program zájezdu:

Čtvrtek, 5.11.2009 - odjezd autokarem z Prahy a Berouna s CK Lingua Tour.

Pátek, 6.11.2009 - příjezd do oblasti Champagne v ranních hodinách a v 9h30 návštěva renomovaného šampaňského domu TAITTINGER v Remeši s jejich rozsáhlými sklepeními pod bývalým opatstvím Saint-Nicaise, které zde existují z doby Římské říše.  Poté volno na oběd nebo návštěvu katedrály. Odpoledne návštěva rodinné firmy LOUIS DOUSSET ve Verzenay, nedaleko Remeše a v samém srdci šampaňských vinohradů Montagne de Reims.  Ubytování v hotelu Bristol v samém centru města a večerní volný program v Remeši.

Sobota, 7.11.2009 - 10h00 návštěva inovativního šampaňského domu LECLERC-BRIANT v Epernay, jehož majitel Pascal Leclerc vstoupil do Guinnessovy knihy rekordů.  V 11h00 návštěva rodinné firmy JEAN MILAN ve vinařské obci Oger, která nese označení grand cru a nachází se v oblasti Côte de Blanc.  Zde nás rovněž čeká polední raut za doprovodu šampaňských vín. Přejezd do nedaleké vinařské obce Avize, rovněž s označením grand cru a návštěva rodinné firmy tří generací PETIT-LEBRUN.  Přejezd do Rilly-la-Montagne v oblasti Montagne de Reims a návštěva šampaňského domu BRUGNON, jehož majitel Philippe Brugnon je Grand Maître rytířského řádu Confrérie du Sabre d'Or neboli stínačů hrdel lahví šampaňských vín, jehož jsem od loňska členem.  Zde při gastronomické večeři se šampaňskými víny proběhne intronizace dalších mistrů v sabráži, kteří budou do tohoto bratrstva zlaté šavle navrženi.

Neděle, 8.11.2009 - po snídani check-out z hotelu a odjezd do Hautvillers, kde se nachází slavné opatství, ve kterém koncem 17. století působil benediktinský mnich Dom Pérignon, o kterém se říká, že vynalezl tajemství toho, co se zanedlouho stalo prvním šampaňským vínem.  Projedeme vesničkami nesoucími zvučná jména Dizy a Bouzy (slova "dizzy" a "boozy" v angličtině totiž znamenají něco jako "opojený", "opilý", "opojný"...  a navštívíme rodinnou firmu PIERRE GOBILLARD kde ochutnáme jejich cuvées. V poledne přejezd do Epernay, hlavního města oblasti Champagne a volno na oběd, možnost individuální návštěvy jednoho nebo více z sklepů (např. MERCIER a MOËT et CHANDON, kde návštěvníky proveze dlouhými podzemními chodbami elektrický vláček, DE VENOGE, DE CASTELLANE aj.), které se nacházejí v nejdražší ulici na světě - Avenue de Champagne.  Naši exkurzi do oblasti Champagne završíme návštěvou krásného zámečku firmy POMMERY-VRANKEN v Remeši, šampaňského domu proslaveného jednou ze známých šampaňských vdov - Louise Pommery.   Odjezd do Prahy v 18h00.

Pondělí, 9.11.2009 - příjezd do Prahy v časných ranních hodinách (06h00) .

Tento zájezd se konal ve spolupráci s CK Lingua Tour, Beroun www.linguatour.cz


4230234 Copyright 2000-2004, IT-MEDIA a.s., publikační systém MediaAdmin