Helena Baker, Chodouň 82, 267 51 Zdice, Czech Rep. tel: +420 606 751 845 email: helena@bakerwine.cz
O nás
Aktuality
Publicistická činnost
GUSTIBUS - Toulky za vínem
Články o eno-gastronomii
Snoubení pokrmů s víny
O víně
Vinařský průvodce víny ČR A-Z
Ostatní činnost
JM Víno


www.fijev.org

nekuracke restaurace

Máte přátele, které by zajímaly tyto stránky?
Doplňte do pole emailovou adresu, na kterou zašleme profil Bakerwine.cz

a zde doplňte Vaše jméno:

Zájezd za vínem Rakouska

Štýrsko, Mittelburgenland a Weinviertel


Ve spolupráci s CK Linguatour v Berouně jsme podnikli toulky za rakouským vínem a gastronomií do regionů Burgenland a Štýrsko se zastávkou ve městě Schrattental (Weinviertel)

Program:

Čtvrtek, 12.6.08 - odjezd autokarem v 03.00 hod. z Prahy Knížecí (Metro B, stanice Anděl, exit BUS Na Knížecí).  Náš autobus bude přistaven naproti autobusovému nádraží Na Knížecí v ulici Stroupežnického, před hotelem Akcent (bývalé Ženské domovy).  09.00 hod. příjezd do oblasti Mittelburgenland, též známé jako "Frankovka-Land".  V malebném městečku Deutschkreutz navštívíme stylové vinařství Kirnbauer (http://www.phantom.at/), kde se seznámíme s jejich produkcí (degustace č. 1). Poté budeme pokračovat do města Neckenmarkt a vinařství Wellanschitz (http://www.wellanschitz.at/), jejichž vyhlášený Blaufränkisch barrique je na trhu i u nás (degustace č. 2).  Volno nebo individuální oběd v restaurantu Gasthof zur Traube.  Přejezd do Štýrska a návštěva renomovaného podniku Weingut Thaller (http://www.weingut-thaller.at/) na ochutnávku vín (degustace č. 3) a typickou večeři štýrských specialit (v ceně).  Po večeři pokračování na Schloss Seggau (http://www.seggau.com/) a ubytování (2 noci).

Pátek, 13.6.08 -  exkurze po oblastech Süd- a Südloststeiermark (jižní a jihovýchodní Štýrsko).  Po snídani odjezd do Kapfensteinu, kde navštívíme vinařství na zámku Kapfenstein, které vlastní hrabě Georg Winkler-Hermaden (http://www.winkler-hermaden.at/) (degustace č. 4).  Kromě vyhlášených štýrských Tramínů, Sauvignonů a Morillonů má toto vinařství v nabídce výjimečné červené víno značky Olivin, které je jedním z nejvyhledávanějších červených vín Rakouska.  Přejezd do městečka Gamlitz k návštěvě vinařství Sattlerhof  (http://www.sattlerhof.at/) (degustace č. 5) a oběd v restaurantu Sattler (v ceně).  Poté přejezd do městečka Leutschach na návštěvu vinařství Fuchs našeho starého přítele Henryho (Heinricha) Fuchse (http://www.fuchs-weine.at/), specializující se na Sauvignon, Chardonnay (Morillon) a kde poprvé ochutnáme slavné štýrské růžové víno zvané Schilcher (degustace č. 6).  Přejezd do malebné obce Kitzeck a návštěva vinařství Gutjahr (http://www.weingut-gutjahr.at/) (degustace č. 7), zde bude i večeře (v ceně) specialit jižního Štýrska.

Sobota, 14.6.08 - po snídani odjezd do oblasti Weststeiermark (západní Štýrsko), které se přezdívá Schilcherland (podle slavného růžového vína, které se vyrábí z odrůdy Blauer Wildbacher a to pouze na 500 ha výsadby na celém světě.  Pokud vás víno Schilcher do této doby ještě neoslovilo (o čemž silně pochybuji - u mne to byla láska na první pohled!), pak vás určitě přesvědčí návštěva vynikajícího vinařství Wein und Sektkellerei Strohmeier (http://www.strohmeier.at/) (degustace č. 8), které navíc produkuje také báječné (a nejen růžové) sekty a místní specialitu - Kürbiskernöl, olej z dýňových semínek.  Odjezd do Turnau a do "theme-parku" Steirereck am Pogusch (http://www.steirereck.at/), možnost oběda (doplňková služba) a přejezd do Weinviertelu.  Návštěva vinařství Zull ve Schrattenthalu (http://www.winezull.at/) (degustace č. 9), které si v poslední době vydobylo velké renomé (na nedávném Masters of Wine Summitu ve Vídni se mj. podávalo jejich ledové víno).  Večer odjezd do Prahy, návrat kolem půlnoci.

 


4258507 Copyright 2000-2004, IT-MEDIA a.s., publikační systém MediaAdmin