Helena Baker, Chodouň 82, 267 51 Zdice, Czech Rep. tel: +420 606 751 845 email: helena@bakerwine.cz
O nás
Aktuality
Publicistická činnost
GUSTIBUS - Toulky za vínem
Články o eno-gastronomii
Snoubení pokrmů s víny
O víně
Vinařský průvodce víny ČR A-Z
Ostatní činnost
JM Víno


www.fijev.org

nekuracke restaurace

Máte přátele, které by zajímaly tyto stránky?
Doplňte do pole emailovou adresu, na kterou zašleme profil Bakerwine.cz

a zde doplňte Vaše jméno:

Femmes et Vins du Monde 2008

Mezinárodní soutěž vín v Monte-Carlu, kde hodnotí pouze ženy


Moravská vína opět vítězí mezi světovými špičkami v Monte-Carlu


Ve dnech 4. a 5. dubna 2008 proběhl v nově otevřeném hotelu Novotel Monte-Carlo, Boulevard Princesse Charlotte, druhý ročník mezinárodní soutěže vín Femmes et Vins du Monde (Women and Wines of the World) Concours International - Monaco. Jak již název napovídá, na této prestižní mezinárodní soutěži hodnotily pouze ženy, jejichž "jury" byly rozděleny do pěti kategorií:  Enologie (předsedkyně komise), Produkce, Distribuce-PR marketing, Formace-Informace a Sommelerie.

Degustátorky 15 národností ze 4 světadílů (Austrálie, Česká republika, Čína, Francie, Irsko, Itálie, Japonsko, Kanada, Polsko, Portugalsko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko a Ukrajina) ohodnotily okolo 150 vzorků z 12 zemí (Austrálie, Česká republika, Francie, Chile, Itálie, Jižní Afrika, Lucembursko, Portugalsko, Řecko, Španělsko, Švýcarsko a Velká Británie) a udělily celkem 41 medailí, z toho 3 diamantové, 8 zlatých a 30 stříbrných.  Ovšem jaké bylo moje potěšení, když jsem zjistila při oficiálním vyhlášení výsledků a gala večeři, že tři zlaté a čtyři stříbrné medaile poputují do České republiky, z toho 3 zlaté a 3 stříbrné do Vinařství Baloun ve Velkých Pavlovicích a jedna stříbrná pro Znovín Znojmo (Vinařství Baloun není v této souteži žádným nováčkem - již loni zde obdrželo po jedné zlaté a jedné stříbrné medaili!) - a že se jedná o hodnocení velmi přísné svědčí fakt, že např. komise č. 2, ve které jsem hodnotila a jíž předsedala enoložka z Francie, neudělila letos žádnému degustovanému vzorku jedinou medaili!

Vedle takových zvučných jmen jako jsou Badia a Coltibuono, Marqués de Cáceres, Ribera del Duero, Bandol či Quinta Nova de Nossa Senhora de Carmo, získalo Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Ryzlink vlašský Radomila Balouna po zlaté medaili, Chardonnay, Tramín červený a Merlot ze stejné stáje tohoto charizmatického vinaře po stříbrné a stříbrnou medaili si rovněž odnesl Znovín Znojmo za svoji Pálavu. Všechna zúčastněná vína z České republiky byla z ročníku 2007 a prezentují další fenomenální úspěch našich vín na mezinárodní vinařské scéně.

Veškeré informace a výsledky najdete na:  www.femmesetvinsdumonde.com

První ročník této soutěže proběhl následovně:

Ve dnech 19. a 20. dubna 2007 proběhl ve slavném Hôtel de Paris - Monte Carlo první ročník mezinárodního podujetí Femmes et Vins du Monde (Women and Wines of the World Competition). Jak název napovídá, účelem této významné akce bylo upozornit na důležitou roli žen v báječném světě vína. Tři ženy obdržely na slavnostním ceremoniálu ceny "Nova Encouragement Prizes" za své zásluhy v různých disciplínách (studium vinohradnictví a enologie, produkce vína a marketing): Irina Iavoreschi z Moldávie, studentka 2. ročníku enologie na universitě v Montpellier, Annie Staron z Domaine de Bourganel za sérii vín "Les vins au Féminin" a Coraline de Wurstemberger, představitelka IAWIW (International Association Women in Wine non-profit organizace), za jejich investice ve světě vína na mezinárodní úrovni. Paralelně zde rovněž proběhla mezinárodní soutěž vín, v jejíž degustační komisi hodnotily pouze ženy. Degustátorky z Francie, Itálie, Španělska, Irska, Švédska, Švýcarska, Kanady, Austrálie, Rakouska, Polska a Ukrajiny ohodnotily stovku přihlášených vzorků ze čtyř světadílů a 10 zemí (Austrálie, Chile, Česká republika, Francie, Itálie, Jižní Afrika, Lucembursko, Portugalsko, Španělsko a Švýcarsko) a celkem udělily osm zlatých a 17 stříbrných medailí - NOVA Awards. Vedle takových zvučných jmen jako jsou Nuits-Saint-Georges Les Charbonnieres, Ropiteau Meursault Les Rougeots či Vintage portské legendárního ročníku 1963 získala vína Radomila Balouna z Velkých Pavlovic fenomenální úspěch - Merlot výběr z hroznů 2006 a Veltlínské zelené pozdní sběr 2006 po zlaté a stříbrné medaili. Další fenomenální úspěch vín z ČR na mezinárodní soutěži vín - a opakovaně ze stáje tohoto charizmatického vinaře!

Odkaz:  www.femmesetvinsdumonde.com

 


3800207 Copyright 2000-2004, IT-MEDIA a.s., publikační systém MediaAdmin